LOADING

Type to search

Sladdfarmor.se – Nu på Internet!

Sladdfarmor.se – Nu på Internet!

Share

– Jag är här nu!

Med besked gör Sladdfarmor debut på Internet. Iförd kvällspäls, med banderoll, pompa och ståt, lanserar Sladdfarmor sin verksamhet på webben. Och allt kablas ut på film.

Under vintern har hon knepat och knåpat och själv skruvat ihop en egen webbshop. På hennes sajt, Sladdfarmor.se, säljer hon tillbehör till mobiltelefoner. Till rena bazarpriserna! Det är sladdar, laddare, fodral och andra tillbehör som gäller, i första hand till iPhone.

– Det är klart att man måste Internetta nu för tiden, säger Sladdfarmor, 85.

Och vem sköter affären? Jodå, det gör hon hemifrån på egen hand. Sladdfarmor presenterar själv butiken, produkter och erbjudanden direkt på sajten. Hon strävar efter att erbjuda en rolig och annorlunda shop. Och hon lovar att det är ett helt unikt butikskoncept.

Hur ska det gå för henne? Följ utvecklingen på Sladdfarmor.se och passa på att frossa i fiffiga tillbehör till din iPhone och iPod.

Se följetången om Sladdfarmor och hennes storslagna entré på Internet www.sladdfarmor.se

Bullarna är serverade. På farmors sätt, som du vill ha det.

Källa: Sladdfarmor
Pressreleasen kommer från: http://www.newsdesk.se/pressroom/sladdfarmor/pressrelease/view/sladdfarmor-se-nu-paa-internet-281973

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *