LOADING

Type to search

Oscar Jacobson väljer Viskan

Oscar Jacobson väljer Viskan

Share

Oscar Jacobson har valt Viskan som leverantör av en total 3D-lösning för e-handel som innefattar försäljning i tre kanaler; till företag (B2B), via säljare (B2S) och till slutkonsument (B2C).
Oscar Jacobsons framtida digitala profil kommer via den digitala kommunikationsbyrån Isobar JJP att ges uttryck på Viskans plattform för e-handel, Ramos och eStore.
"E-handeln direkt till slutkonsument är fortfarande en liten del av den totala handeln, men jag är övertygad om att de varumärken som vågar använda e-handeln som en strategiskt viktig del av hela sin affär tillhör morgondagens vinnare. Det är därför mycket glädjande att Oscar Jacobson valt att arbeta med e-handel i en vidare bemärkelse och givetvis att de valt Viskan som
partner i det arbetet", säger Viskans VD Sten Selin.

För mer information kontakta:Viskan Distanshandel System ABs försäljningschef, Fredrik Ottosson, fredrik.ottosson@viskan.se 0706-83 98 55

Pressreleasen kommer från: Newsdesk

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *