Apple presenterade sina nya produkter; iPhone 5, en ny iPod touch samt en ny iPod nano vid sin konferens den 12 september i San Francisco, USA. Inför lanseringen av iPhone 5 har 20:20 Mobile tagit fram ett komplett sortiment av passande tillbehör.
”Tillbehör är ett område som vuxit mycket de senaste åren. Vi på 20:20 Mobile erbjuder ett brett sortiment med allt från skal, skins och väskor till hörlurar och skyddsfilm – allt för att skydda telefonen och samtidigt göra den mer personlig”, säger Fredrik Rudberg VD för 20:20 Mobile (SWE) AB.
Inför lanseringen av iPhone 5 har 20:20 Mobile fyllt på tillbehörssortimentet med produkter från leverantörer som Belkin, Case Mate, Copter, Gear 4, Krusell och Orbyx. Variationen av tillbehör är stor och man hittar allt från enkla, diskreta produkter till moderiktiga och färgglada med attityd – ett brett utbud för att tillgodose alla smaker, stilar och önskemål från marknaden.
Många av iPhone 5-tillbehören finns redan nu i lager.
På 20:20 Mobile har vi dedikerat fokus på tillbehör och erbjuder ett helhetskoncept där vi hjälper återförsäljare att växa och öka sin lönsamhet inom tillbehörsområdet. Tillsammans planerar vi ett attraktivt sortiment så att slutkunden får högkvalitativa produkter att välja bland.
Vi erbjuder ett bassortiment samt exklusiva produkter från varumärken som bara finns hos
20:20 Mobile. ”Kort sagt så har vi nog Nordens bredaste sortiment av mobiltillbehör”, avslutar Fredrik Rudberg.
För ytterligare information vänligen kontakta:
Fredrik Rudberg, VD 20:20 Mobile (SWE) AB
Tfn: +46 702 581 00, e-post: fredrik.rudberg@2020mobile.se
Pressreleasen kommer från: Newsdesk