LOADING

Type to search

Frukostseminarium – OnTime Group Calendar 2011

Frukostseminarium – OnTime Group Calendar 2011

Share

OnTime Group Calendar förbättrar effektiviteten genom att identifiera din personals tillgänglighet inom alla affärsenheter, projektgrupper, avdelningar och platser – när som helst, var som helst.

"OnTime Group Calendar är redan en uppskattad applikation för ett flertal organisationer runt om i världen inklusive Sverige. Med den kommande utgivningen av OnTime Group Calendar 2011 har målet varit att utnyttja mer än 13 års erfarenhet av att tillhandahålla små och stora organisationer med skalbara och realtid uppdaterade gruppkalendrar” säger Jens Overgaard Dinesen, VD på IntraVision.

Besök EdgeGuide för ett frukostseminarium där Jens Overgaard Dinesen kommer att visa hur OnTime Group Calendar kan addera värde för just din organisation.

På seminariet kommer vi även utforska och diskutera hur olika organisationer använder OnTime Group Calendar.

Kalendern finns i olika versioner och använder funktionaliteten och bokningar som redan finns i din Notes kalender.

Plats: S:t Eriksgatan 26, 2 tr
Tid: Torsdag den 14 April kl. 09.00-11.00
Anmäl dig till: <a href="mailto:zaid@edgeguide.com" target="">zaid@edgeguide.com

</a>Vi bjuder på kaffe och frukost.
 

Pressreleasen kommer från: Newsdesk

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *