LOADING

Type to search

Elgiganten nominerade för bästa service

Elgiganten nominerade för bästa service

Share

<b>Elgiganten är en av tre nominerade till utmärkelsen </b><b>ServiceScore®&nbsp; 2013 i klassen Hemelektronik. Nomineringarna och det slutgiltiga resultatet baseras på över 2000 svenska kunders svar på hur olika företag ger dem service.</b>

-&nbsp; Jag är jätteglad över att vi blivit nominerade och det känns extra bra då det är kunderna själva som satt betygen, säger Niclas Eriksson, VD Elgiganten. Jag både hoppas och tror att det är vår satsning på nöjda kunder och bättre service både före, under och efter köp som börjar bära frukt och att det är något som kunderna uppskattar.

Vinnarna av ServiceScore®&nbsp; 2013 tillkännages den 10: april.

&nbsp;

Under det första kvartalet 2013 genomförs mätningen som kartlägger servicenivån i Privata företag, Statliga företag och Myndigheter och organisationer i Sverige. Mätningen genomförs med hjälp av ett riksrepresentativt urval via Cint (webbpaneler med över 400 000 panelister). Utnämningarna i ServiceScore® bygger på 2237 svenska konsumenters svar på hur olika företag ger dem service.

Pressreleasen kommer från: Newsdesk

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *