LOADING

Type to search

SEQR Mobilbetalningar med JobOffice Kassa

SEQR Mobilbetalningar med JobOffice Kassa

Share

Programvaran JobOffice Kassa har sen i somras ett antal butiker som erbjuder SEQR mobilbetalningar som ett komplement till de traditionella betalsätten kredit- och betalkort.

  • Det är inte bara enkelt, det är snabbare än kortbetalningar och mindre kostnader för butiken, säger Cyril Porseland på Windows System AB som utvecklat integrationen i JobOffice Kassa.

I programvaran JobOffice Kassa kan butiken enkelt lägga till appen för SEQR Mobilbetalningar och knyta etiketten med QR koden för kassan med ett par enkla knapptryck. En butik kan vara igång med ett av framtidens betalsätt på ett mycket enkelt sätt.

  • Att Seamless, som utvecklat SEQR tekniken, nyligen knöt avtal med Hemköp, McDoncalds, Västtrafik med flera gjorde valet enkelt att vi skulle integrera mot JobOffice Kassa, säger Cyril Porseland.

Pressreleasen kommer från: Newsdesk

Next Article

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Up