LOADING

Type to search

CV-Web.com 1000 användare

CV-Web.com 1000 användare

Share

Nylanserade CV-Web.com har haft några fantastiska första dagar. Sajten som på ett nytt sätt skall erbjuda jobbsökanden CV:n via nätet (varje cv blir en egen hemsida) har på 4 dagar fått in mer än 10 000 besökare och fler än1100 användare. Det är användare från flera länder såsom Indien, USA, Storbrittanien, Irland Canada och Sverige.

Helt fantastiskt säger man på CV-Web. Vi har ju hoppats att vi sinom tid skall bli världens ledande sajt för CV:n och detta är ju ett riktigt bra första steg.

Alla borde ha en egen plats på nätet där man sparat ner alla detaljer som skall med i ett CV säger man vidare. Arbetslivserfarenhet, utbildning, referenser, betyg (ladda upp via scannade kopior) etc kan ligga färdiga hos oss. Lägg sedan bara till ett personligt brev när du hittar ett intressant jobb och du är klar. Att du dessutom får en fantastiskt fint cv på nätet är ju inte något som gör det hela sämre. Allting till en väldigt låg årsavgift.

Pressreleasen kommer från: Newsdesk

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *